„Munkácsy, a művész és a névadó” című vetélkedő

2016. 10. 18.
„Munkácsy, a művész és a névadó” című vetélkedő
A verseny szervezője: ZSZC Munkácsy Mihály Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
Iskolánk 3 csapattal nevezett a vetélkedőre. A verseny első fordulójában totót kellett kitölteni, amelynek kérdései Munkácsy Mihály életével voltak kapcsolatosak, valamint el kellett készíteni egy képzőművészeti alkotást, amelyet a művész képei ihlettek. Mindhárom csapatunknak jól sikerült az első forduló, ezért továbbjutottak a csapat-vetélkedőre, amelyet a versenyt kiíró Munkácsy középiskola nyílt napján, október 18-án rendeztek meg. Érdekes és izgalmas feladatok vártak az általános- és középiskolás csapatokra, többek között mozaik-kirakó, képfelismerés, igaz-hamis állítások, stb. Tanulóink nagyon ügyesen szerepeltek, az I.-II.-III. helyezést is sikerült elnyerni.
A győztes csapatok tagjai:
„Munkácsy tanítványai”: Gecse Brendon, Janzsó Anna, Vass Boglárka, 8. osztályos tanulók
„Elítéltek”: Király Stefánia, Székely Vivien, Takács Amarilla, 8. osztályos tanulók
„Ásító diákok”: Korponai Máté, Kruczler Panna, Mátyás Regina, 7. osztályos tanulók
Gratulálunk!

Horváthné Császár Erzsébet