Ady Endre szavalóverseny (2018. november 19.)

A Deák Ferenc Megyei Könyvtár Gyermekkönyvtára és az Ady Endre Általános Iskola és Gimnázium által az Ady-napok keretében Zalaegerszegen a könyvtár új közösségi termében megrendezett versenyen két kategóriában 30 diák szavalt. A megnyitóban a szervezők kiemelték Zalai Gyermekkönyv Hetek keretében megvalósuló programot, örömmel köszöntötték a nagy létszámú mezőnyt. Iskolánkat az 5-6. osztályos korosztályban iskolai fordulónk 1. 2. és 3. helyezettje képviselte. A kötelező Ady vers (Ifjú szívekben élek) után a szavadon választott versek hangzottak el. Versenyzőink, Egyed Veronika (5. oszt.), Horváth Cintia Kornélia (5. oszt.) és Csóbor Réka (6. oszt.) versmondását a 3 tagú zsűri emléklappal jutalmazta.

Berke Andrea magyartanár