Ady Endre szavalóverseny (2019. november 18.)

A Deák Ferenc Megyei Könyvtár Gyermekkönyvtára és az Ady Endre Általános Iskola és Gimnázium által az Ady-napok keretében Zalaegerszegen a könyvtárban megrendezett versenyen három kategóriában 42 diák szavalt. A megnyitóban a szervezők kiemelték Ady Endre halálának 100. évfordulóját, örömmel köszöntötték a nagy létszámú mezőnyt. Iskolánkat az 5-6. osztályos korosztályban iskolai fordulónk 2 továbbjutó tanulója képviselte. A kötelező Ady vers után a szavadon választott versek hangzottak el. Versenyzőink, Galambos Fruzsina és Horváth Cintia Kornélia (6. oszt.) versmondását a 3 tagú zsűri emléklappal jutalmazta.

Berke Andrea magyartanár