A Becsvölgyei Telephelyiskola magyar tanulmányi versenyei:

• Ady Endre szavalóverseny iskolai fordulója (2015. 11. 03.)
  • 5-6. osztályos korosztály nevezői: Csiszár Máté, Pais Ádám, Pais Alexandra, Táncos Klaudia, Trömböczki Bíbor Zselyke; kötelező vers: Adjon Isten mindenkinek
  • 7-8. osztályos korosztály nevezői: Horváth Krisztián Patrik, Trömböczki Bonifác Filemon; kötelező vers: A Duna vallomása
  • Ady Endre városi szavalóverseny (2015. 11. 16. Zalaegerszeg Deák könyvtár)

Az iskolai fordulóról továbbjutott tanulók emléklapot kaptak: Pais Alexandra (5. oszt.), Trömböczki Bíbor Zselyke (6. oszt.), Trömböczki Bonifác Filemon (8. oszt.)

• „Szép magyar beszéd” verseny városi és város környéki fordulója (2016. 02. 11. Zalaegerszeg)

5-6. osztályos korosztályban Pais Janka 2. helyezést ért el kötelező és szabadon választott szöveg felolvasásával.

• Petőfi és József Attila szavalóverseny iskolai fordulója (2016. 03. 04.)
  • 5-6. osztályos korosztály nevezői: Csiszár Máté, Pais Ádám, Pais Alexandra, Trömböczki Bíbor Zselyke; kötelező vers: Petőfi Sándor: Lopott ló (5. oszt.) és Egri hangok (6. oszt.); József Attila: A csodaszarvas
  • 7-8. osztályos korosztály nevezői: Horváth Krisztián Patrik, Trömböczki Bonifác Filemon; kötelező vers: Petőfi Sándor: Kemény szél fúj (7. oszt.) és A szél (8. oszt.); József Attila: Áldalak búval, vigalommal
  • Petőfi szavalóverseny városi és város környéki fordulója (2016. 03. 09. Zalaegerszeg Petőfi iskola): 1. helyezett – Trömböczki Bíbor Zselyke (6. oszt.); különdíj – Trömböczki Bonifác Filemon (8. oszt.), emléklap: Pais Ádám (5. oszt.). Horváth Krisztián Patrik (7. oszt.)
  • József Attila szavalóverseny város környéki fordulója (2016. 03. 21. Zalaegerszeg Deák könyvtár) emléklap: Pais Alexandra (5. oszt.), Trömböczki Bíbor Zselyke (6. oszt.), Trömböczki Bonifác Filemon (8. oszt.)
  • „Égi folyosó” megyei mondaíró verseny (2016. 04. 11. „Salla” Művelődési Központ és Könyvtár Zalalövő) különdíj: Pais Janka (5. oszt.)
  • „Irodalmi kalandozások” megyei verseny (Deák könyvtár és Dózsa iskola)

A 3. fordulós levelezős játékban elolvasott könyvekhez készült feladatlapok megoldásaiból gyűjtött pontok alapján az indult 19 csapatból 5. osztályosaink 5. helyezést értek el. Csapattagok: Nérel Dorka, Pais Ádám, Pais Alexandra, Pais Janka, Szabó Bertilla

A május 6-án megrendezett döntőn, eredményhirdetésen a bemutatott jeleneteket követően a csapattagok könyveket, okleveleket, az olvasottakra emlékeztető ajándékokat kaptak.

• Pais Janka a „Szép magyar beszéd versenyen” elért 2. helyezéséért meghívást kapott a POK megyei díjkiosztó ünnepélyére, ahol oklevele mellé könyvutalványt vehetett át (2016. 06. 07. Zalaegerszeg Hevesi Sándor Színház).

Berke Andrea magyartanár