Bexi - verseny

A 2017 – 18-as tanévben is megrendezésre került a Zalakomári Művelődési Ház olvasásnépszerűsítő országos versenye. Idén Liener Laura hat kötetből álló Bexi – sorozatát kellett olvasni, a kéthetente küldött feladatlapot kitölteni és a megadott témában projektmunkát készíteni. A versenyre nevező 68 csapat az ország egész területét lefedte. Az április 20-ai országos döntőre Kiskőrösről, Barcsról, Esztergomból és Jászberényből érkeztek csapatok. Iskolánkat a VIANNA – Csapat képviselte, tagjai: Janzsó Anna és Vass Boglárka 8. osztályos, illetve Galambos Viktória és Kovács Bianka 7. osztályos tanulók. A diákok szinte vérre menő küzdelemben (hiszen az első helyezett csapat egy kétnapos osztálykirándulással gazdagodott) az országos 5. helyezést szerezték meg. Gratulálunk nekik! (felkészítő pedagógus: Horváth Zita)