Diáksportnap

2020. Szeptember
A covid 19 járványügyi helyzetre való tekintettel, a testnevelési órák keretein belül került megrendezésre az idei diáksportnap. Falusi kisiskola révén az alacsony osztálylétszám miatt könnyebben meg lehetett oldani csoportbontásban a különböző mozgásos feladatokat. Az időjárás előrejelzést is figyelemmel kísérve, mi nem szeptember 25-én, hanem 23-án és 24-én tartottuk meg a sportfoglalkozásokat az udvaron. Minden osztály a megfelelő tájékoztatás, és bemelegítés után 2020 m-es futással kezdte a mozgást, majd egy kis pihenő után csoportbontásban különböző mozgásformákat végeztek: Alsósok: Az 1. osztály sorversenyezett, és különböző feladatok voltak szlalomfutással. A 2. és 3. osztályosok ritmusos zenére táncoltak, majd maroklabdát hajítottak célpontra. A 4. osztály kislabdahajító versenyt és kidobó versenyt rendeztek A felsősök exatlonpályát teljesítettek (golyók áthelyezése bójáról bójára, futás szlalomban bójakerüléssel, karikán átbújás, gumikarikák bedobása felfordított zsámolyba, mászás létrán fel, jelölő szalag felkötése a legfelső fokra, majd vissza, futás alacsony gátak fölött, négy kerekű kiskocsin hasalva kézzel hajtva bójakerülés), utána pedig csoportbontásban különböző ügyességi, és versenyfeladatok közül választhattak, mint pl.: -1 perc alatt ki tud tovább ugrókötelet hajtani? - 1 percig ki az, aki leesés nélkül tud hullahopp karikát hajtani? - Helyből, illetve nekifutásból távolugrás verseny homokba - Asztali tenisz verseny - Sári, Kati Mari ugrókötélhajtós játék - Gólyalábon egyensúlyozva 3 métert menni - Kosárra dobó verseny: 5 dobásból kinek megy be a labda a kosárba legtöbbször? - Kapura rúgó verseny - Tollasozás - Frizbizés - Kétszemélyes tépőzáras dobálós játék Az egészség és lelki jólét témájában pedig kérdéseket tettem fel egy-egy A4-es lapon, amelyeket kisebb csoportokban válaszoltak meg a diákok. Összességében elmondható, hogy remek hangulatban teltek a mozgásos foglalkozások, a diákok szívesen próbáltál ki az ügyességi feladatokat, illetve izgatottan mérték össze egymással tudásukat, ügyességüket.