Gárdonyi-nap az alsó tagozatban

2017. október 20-án a hagyományos ünnepi műsor után az alsó tagozatban matematika versenyt hirdettünk. Örömünkre szolgált, hogy a teskándi Csukás István Általános Iskolából 9, a gellénházai Dr. Papp Simon Általános Iskolából 6 tanuló érkezett hozzánk. Amíg a verseny folyt, addig kézműves foglalkozás keretében baglyot készítettek a tanulók, az 1. osztályosok magokat válogattak, és szintén baglyot alakítottak Kati néni segítségével.

A tanító nénik gyorsan kijavították a feladatlapokat, a következő eredmények születtek, melyet oklevéllel és tárgyjutalommal díjaztunk:

2. osztály:                 I. helyezés: Ughy Arabella Liza (Teskánd)

II. helyezés: Németh Boriska (Gellénháza)

III. helyezés: Gellén Mátyás (Gellénháza)

3. osztály:                 I. helyezés: Apró Barnabás (Teskánd)

II. helyezés: Iván Vivien (Teskánd)

III. helyezés: Salamon Gergő Bálint (Csonkahegyhát)

4. osztály:                 I. helyezés: Egyed Veronika (Csonkahegyhát)

II. helyezés: Papp Levente (Csonkahegyhát)

III. helyezés: Tarsoly Petra (Gellénháza)

Délután játékos sor és váltóversenyeket állított össze Irénke néni, melyen a gyerekek nagy lelkesedéssel vettek részt. Az első és második helyezést elért csapatok szintén jutalomban részesültek.

Örülünk, hogy ilyen sikeres Gárdonyi napot sikerült szerveznünk az alsó tagozatos tanulóinknak!