Harry Potter olvasóverseny

A zalakomári Művelődési Ház által januárban meghirdetett versenyen iskolánkból négy csapat képviseltette magát. A feladatok során két hét alatt kellett elolvasni és feldolgozni az adott kötetet, megválaszolni a kérdéseket, és elkészíteni egy projektmunkát. Néha versenyt kellett futnunk az idővel és önmagukkal is. Hiába szerettünk volna időnyerőt használni, vagy más varázslathoz folyamodni, a verseny szabályzata ezt szigorúan tiltotta.  Az idő során sajnos két csapatunk nem bírta a terhelést, így feladták a küzdelmet. A másik két hármas (Csillám Macskák és Varázslatos Hármas) töretlen lendülettel folytatta a harcot a végső győzelemért. A tét nem volt kicsi, hiszen már a döntőbe jutás sem volt egyszerű feladat, kemény munkát és kitartást igényelt, 19 csapat közül kellett a legjobb ötbe kerülni. Végig magas pontszámokat szereztünk, végül, május elején megérkezett a várva várt levél: MINDKÉT CSAPATUNK BEJUTOTT A MÁJUS 13-ÁN RENDEZETT DÖNTŐBE!!! A helyszínre beöltözve, jelmezben érkeztünk, ott szembesültünk azzal, hogy mindhárom másik csapat diákjai 8. évfolyamosok. Ez azonban nem szegte kedvünket, bíztunk magunkban és tudásunkban, ami nem is hagyott cserben bennünket. A Csillám Macskák (Kovács Bianka, Kovács Gergő, Szántó Dávid, Galambos Viktória) a IV., a Varázslatos Hármas (Janzsó Anna, Vass Boglárka Anna, Gecse Brendon) a III. helyezett lett. A házigazdák pizzával leptek meg bennünket, amit jó étvággyal fogyasztottunk el a kemény munka után. Élményekkel és ajándékokkal telve érkeztünk haza, útközben sokat ettünk a Mindenízű Drazséból, vicces történetekkel szórakoztattuk egymást. Köszönjük Betti néninek, hogy örömmel vállalta és kibírta a „Roxfort – expressz” – é átalakított pálfiszegi falubusz sofőri szerepét!  Reméljük, hogy jövőre is sor kerül hasonló verseny szervezésére, és örömmel részt veszünk rajta.

Vugrineczné Pais Zita