ISKOLANAP 2019

Az idei tanévben a szokásoktól eltérően nem októberben (az építkezés miatt) tartottuk az iskolanapot, hanem április 5-én. A felsősök a hagyományoknak megfelelően csapatokba verődve „küzdötték” végig a napot. Összesen hat 8 fős csapat alakult a 8-osok vezetésével.

A nap kezdetén megemlékeztünk Gárdonyi Gézáról, majd megkoszorúztuk a parkban lévő szobrát. Ezt követően az alsósok játékos foglalkozásokon és tanulmányi versenyen (melyet a gellénházi tanulók is megtiszteltek) vettek részt ill. kézműveskedtek.

Mi pedig –a kicsit borongós idő ellenére is- a sportpályára vonultunk, ahol Linda néni változatos exatlon-pályát állított össze. A „harc” déli 12 óráig tartott, majd a tantermekbe vonulva, 20 kérdésből álló olimpiai totót töltöttünk ki. Bizony sok érdekességet árult el Erzsi tanárnéni az olimpiák és olimpikonok történetéből.

Ebéd után újabb 6 állomás várt ránk:

• versírás (6 megadott szó, min. 12 sor)
  • iskola alaprajzának elkészítése; gumicukor kompozíció
  • logikai feladványok
  • kókuszgolyó készítés
  • Ady Endre, Gárdonyi Géza élete, munkássága
  • éneklés (megadott népdal 6 különböző stílusban)

A verseny végén a gumicukrot és a kókuszgolyókat természetesen megehettük.

Izgatottan vártuk a végeredményt, melyet végül az ÉSZLÉNYEK csapata nyert:

Pais Janka, Galambos Viktória, Cséplő Rozália, Török Olívia, Tuboly Tímea, Gara Rebeka, Horváth Cintia, Vékony Viktor.

Néhány képpel is szeretnénk kedveskedni a honlapra látogatóknak: