MŰHELYLÁTOGATÁS – PÁLYAVÁLASZTÁS ELŐTT

2015. november 15.
MŰHELYLÁTOGATÁS – PÁLYAVÁLASZTÁS ELŐTT
A Zala Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében a pályaválasztás előtt álló 8. osztályos tanulók műhelylátogatáson vehettek részt. A mi osztályunk a csonkahegyháti végzősökkel karöltve - kihasználva a lehetőséget – először a becsvölgyei Szanati István fémmegmunkáló műhelyében (CNC-Zala Kft.) néztünk körül. Ezután Zalaegerszegre szállítottak bennünket, ahol a Ganz-, Munkácsy-, Széchenyi- és Deák Szakközépiskolák gyakorlati műhelyeit járhattuk végig ott tanító szakemberek kalauzolásával. Diákjaink sok szakmába nyertek betekintést, leginkább a hiányszakmákat ismerhették meg. Ebből az alkalomból minden középiskolában tájékoztatót hallgattunk meg az ott folyó elméleti és gyakorlati oktatásról, valamint megismerhettük az új ösztöndíj-rendszert. Ez újdonság volt a tanulóknak és az elérhető szép összegek is elnyerték a tetszésüket. Remélem, jobb teljesítményre ösztönzik őket az elhangzottak. Sok ismerettel és élménnyel tértünk haza. Örültünk a lehetőségnek, hogy valós helyzeteket, drága gépeket, berendezéseket és elhivatott szakembereket ismerhettünk meg. Javaslom az utánunk következő osztályoknak is, hogy használják ki ezt a lehetőséget.

Horváthné Császár Erzsébet
                                                                                                                                             osztályfőnök