Túra Németfaluba

Egy napsütéses őszi délután Németfaluba mentünk Horváth Laci bácsihoz. A tanító nénik, Gizi néni és Zsuzsa néni megbeszélték vele, hogy megnézzük a gyönyörű almáskertjét.

Kedvesen fogadott bennünket, majd traktorral vontatott kalodákba szálltunk fel. Először egy régen ültetett almást néztünk meg. Nagyon sok szép, és nagy gyümölcs lógott a fákon.

Tovább zötyögtünk egy fiatalabb telepítésű kertbe. Ott azt is megláthattuk, hogyan szedik a nénik az almát. A sétánk során finomabbnál finomabb almákat kóstolhattunk meg. Almalevet is ittunk, mert a sérült gyümölcsökből ivólevet készítenek.

Laci bácsi a kerti túránk során sok érdekes dolgot mutatott és mesélt. A sorok között még meteorológiai állomást is találtunk. Azt is láttuk, hogy néhány sorban mekkora károkat okozott az augusztusi vihar. Még ajándékot is kaptunk, kulcstartót és tollat.

Németfaluból gyalog sétáltunk vissza Csonkahegyhátra, az iskolába.

Köszönjük Horváth Laci bácsinak a nagyszerű élményt, tavasszal a fák virágzásakor újra meglátogatjuk az almáskertet!

A csonkahegyháti Gárdonyi Géza és Szegi Suli Általános Iskola 3. osztálya