Határtalanul program

A HATÁRTALANUL! program keretében a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. HATÁRTALANUL! Programigazgatósága pályázatot hirdetett a határon túli magyarsággal kapcsolatos ismeretek bővülésének elősegítésére. A pályázat célja a magyarországi közoktatási intézményekben 7. évfolyamon tanuló diákok Románia, Szlovákia, Szerbia, Ukrajna, Szlovénia vagy Horvátország magyarlakta területeire irányuló tanulmányi kirándulásának támogatása.

Intézményünk hetedik osztályos tanulói 2013. március 13-15-ig 3 napot töltenek Szlovéniában: Lendván, Göntérházán és Dobronakon. A pályázatból az útiköltség és a szállás finanszírozható. Részt veszünk a lendvai múzeum múzeumpedagógiai foglalkozásán, megtekintjük a települések nevezetességeit, és ellátogatunk a Göntérházi Kétnyelvű Általános Iskolába. Élményeinkről tájékoztatjuk intézményünk diákságát is.

Berke Andrea

projektvezető