TÁMOP 3.1.5.

Intézményünk 2010 januárjában pályázatot nyújtott be az Társadalmi Megújulás Operatív Program támogatási rendszeréhez, a TÁMOP-3.1.5-09/A/2 kódszámú, „Pedagógusképzések (a pedagógiai kultúra korszerűsítése, pedagógusok új szerepben) támogatására” címmel meghirdetett pályázatra.
A pályázat a Szegi Suli Általános Iskola és Napköziotthonos Óvoda Becsvölgye pedagógusának, Kustán Jenőnek, újabb pedagógusi oklevelének megszerzésére irányult, informatika tanári szakon.
A pályázat adatai:
Időtartama: 2010. 02. 10. – 2012. 08. 01.
Azonosítószáma: TÁMOP-3.1.5-09/A-2-2010-0005.

Címe: Informatika tanári végzettség megszerzése tanári mesterképzés keretében.

Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege: 4 988 060 forint.
A pályázat megvalósítása
Mivel kollégánk nem informatika szakos tanár, ezért az informatikatanári mester szak felvételéhez szükséges volt 50 kreditpont teljesítésére. Ennek érdekében 2010 májusában beadta felvételi jelentkezését a Pannon Egyetem Műszaki Informatika Karára, valamint az ELTE-re. Mindkét helyre felvételt nyert, ő viszont a színvonalasabbnak ígérkező Pannon Egyetemet választotta, ahol szeptemberben el is kezdte tanulmányait.
Mivel sikeres vizsgáinak, valamint előző tanulmányainak – főiskolai és OKJ-s képzések – köszönhetően az első félévben sikerült megszereznie a szükséges 50 kreditet, a második félévben a tanárképzősökkel folytathatta, tanulmányait, előre teljesítve így két tantárgyat.
2012 februárjában beadta felvételi jelentkezését szintén a Pannon Egyetemre, az Informatika Tanári Mesterszakra. A felvételire 2011. június 25-én került sor, ahol az elérhető 90 pontból 87-et sikerült szereznie, mellyel felvételt nyert. (A felvételi ponthatár 85 volt, mely nagyon magasnak mondható, mivel erre a szakra más intézmények esetében 65 ponttal „kényelmesen” be lehetett kerülni.)
A tanév első félévében 18 tantárgy követelményeit kellett teljesítenie (beadandó dolgozatok, vizsgák, stb.), a másodikban pedig 16-ot. Ekkor kellett azonban leadni a szakdolgozatot, valamint a záródolgozatot, melyek elkészítése óriási munka volt, továbbá 2012 májusának végén került sor a záróvizsgára, valamint az államvizsgára is.
Záródolgozatként leadott munkáját a 26 dolgozat közül a legmagasabb pontszámmal jutalmazta az azt vizsgáló szakmai bizottság. A dolgozat egy oktatóprogram megírása, valamint annak bemutatása volt. A program, melynek neve „Számolgassunk”, megtalálható webhelyünkön, innen letölthető.
Sikeres vizsgákat követően diplomáját, melynek eredménye jeles lett, 2012. június 23-án vehette át ünnepélyes keretek között.